|
Friday, February 28, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#3 | 6:00 PM University HS (Spok) |
Glacier Peak 49 @Central Valley 67 |
Central Valley to #15 | Glacier Peak to #9 | |
#2 | 8:00 PM Auburn Mtnview HS |
Union 48 @Todd Beamer 47 |
Union to #16 | Todd Beamer to #10 | |
Saturday, February 29, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#8 | 10:00 AM Sammamish HS |
Kentwood 50 @Issaquah 67 |
Issaquah to #11 | Out | |
#5 | 4:00 PM Big Bend CC |
Decatur 54 @Moses Lake 63 |
Moses Lake to #12 | Out | |
#7 | 4:00 PM Shorewood HS |
Camas 56 @Lake Stevens 42 |
Camas to #9 | Out | |
#6 | 6:00 PM Rogers HS (Puy) |
Sunnyside 52 @Bellarmine Prep 64 |
Bellarmine Prep to #10 | Out | |
#4 | 6:00 PM Richland HS |
Kentridge 44 @Chiawana 54 |
Chiawana to #13 | Kentridge to #11 | |
#1 | 8:00 PM Sammamish HS |
Rogers (Puyallup) 64 @Woodinville 70 |
Woodinville to #14 | Rogers (Puyallup) to #12 | |
Wednesday, March 4, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#9 | 9:00 AM Tacoma Dome |
Camas 40 @Glacier Peak 46 |
Glacier Peak to #13 | Out | |
#10 | 10:30 AM Tacoma Dome |
Bellarmine Prep 41 @Todd Beamer 57 |
Todd Beamer to #14 | Out | |
#11 | 12:15 PM Tacoma Dome |
Issaquah 57 @Kentridge 35 |
Issaquah to #15 | Out | |
#12 | 2:00 PM Tacoma Dome |
Moses Lake 61 @Rogers (Puyallup) 43 |
Moses Lake to #16 | Out | |
Thursday, March 5, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#13 | 9:00 AM Tacoma Dome |
Glacier Peak 62 @Chiawana 57 |
Glacier Peak to #19 | Chiawana to #17 | |
#14 | 10:30 AM Tacoma Dome |
Todd Beamer 50 @Woodinville 57 |
Woodinville to #19 | Todd Beamer to #17 | |
#15 | 12:15 PM Tacoma Dome |
Issaquah 55 @Central Valley 72 |
Central Valley to #20 | Issaquah to #18 | |
#16 | 2:00 PM Tacoma Dome |
Moses Lake 51 @Union 56 |
Union to #20 | Moses Lake to #18 | |
Friday, March 6, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#17 | 9:00 AM Tacoma Dome |
Chiawana 41 @Todd Beamer 51 |
Todd Beamer to #21 | Out | |
#18 | 10:30 AM Tacoma Dome |
Issaquah 68 @Moses Lake 57 |
Issaquah to #21 | Out | |
#19 | 3:45 PM Tacoma Dome |
Glacier Peak 41 @Woodinville 63 |
Woodinville to #23 | Glacier Peak to #22 | |
#20 | 5:30 PM Tacoma Dome |
Central Valley 61 @Union 53 |
Central Valley to #23 | Union to #22 | |
Saturday, March 7, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#21 | 8:00 AM Tacoma Dome |
Todd Beamer 56 @Issaquah 67 |
Fourth Place | Sixth Place | |
#22 | 11:15 AM Tacoma Dome |
Glacier Peak 47 @Union 45 |
Third Place | Fifth Place | |
#23 | 5:00 PM Tacoma Dome |
Woodinville 55 @Central Valley 59 |
First Place | Second Place |
1 | Seed 1 | Woodinville |
2 | Seed 2 | Todd Beamer |
3 | Seed 3 | Central Valley |
4 | Seed 4 | Chiawana |
5 | Seed 5 | Kentridge |
6 | Seed 6 | Glacier Peak |
7 | Seed 7 | Union |
8 | Seed 8 | Rogers (Puyallup) |
9 | Seed 9 | Moses Lake |
10 | Seed 10 | Bellarmine |
11 | Seed 11 | Lake Stevens |
12 | Seed 12 | Issaquah |
13 | Seed 13 | Kentwood |
14 | Seed 14 | Camas |
15 | Seed 15 | Sunnyside |
16 | Seed 16 | Decatur |