Return to IndexLogin

2023 District 1/2/3/4/8 3A Week 10 Football
Friday, November 3 - Saturday, November 4

Public View   View:
 
November 3 & 4
November 3 & 4
 
 
Ballard 13
#1 John C Larson Stadium
Nov. 3, 7:00pm
Arlington 54
Winner to State
  
Auburn 22
#9 Lincoln Bowl
Nov. 4, 1:00pm
Lincoln 56
Winner to State
   
    
Winners to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament bracket.
    
    
    
     
Juanita 9
#2 Auburn Memorial Stadium
Nov. 4, 6:00pm
Auburn Riverside 28
Winner to State
  
Bonney Lake 24
#10
Nov. 4, 2:00pm
Monroe 41
Winner to State
  
test

DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and game results.

    
    
    
    
    
Mountlake Terrace 7
#3 Bellevue HS
Nov. 3, 7:00pm
Bellevue 49
Winner to State
  
Edmonds-Woodway 28
#11 McKenzie Stadium
Nov. 4, 1:00pm
Mountain View 42
Winner to State
  
    
     
     
     
     
Winner to State
Hermiston 6
#4 Eastside Catholic HS
Nov. 3, 7:00pm
Eastside Catholic 49
  
Roosevelt 0
#12 Union Stadium
Nov. 4, 1:00pm
Mt. Spokane 27
Winner to State
   
     
     
     
     
     
Timberline 14
#5 Ferndale HS
Nov. 4, 5:00pm
Ferndale 42
Winner to State
  
West Seattle 14
#13 Mt. Tahoma HS
Nov. 4, 7:00pm
Mt. Tahoma 53
Winner to State
   
     
     
     
     
     
Winner to State
Kelso 0
#6 Memorial Stadium, Sea.
Nov. 4, 3:00pm
Garfield 35
  
Winner to State
Shorecrest 0
#14 Memorial Stadium, Sea.
Nov. 3, 5:00pm
O'Dea 56
   
     
     
     
     
     
Marysville-Pilchuck 28
#7 Roy Anderson Field
Nov. 4, 2:00pm
Gig Harbor 7
Winner to State
  
Seattle Prep. 14
#15 Ridgeline HS
Nov. 4, 1:00pm
Ridgeline 38
Winner to State
   
     
     
     
     
     
Mercer Island 0
#8 Lampson Stadium
Nov. 4, 2:00pm
Kennewick 38
Winner to State
  
Kent Meridian 0
#16 Yelm HS
Nov. 3, 7:00pm
Yelm 60
Winner to State
   
     
     
     
     
Advancing to State
First Place
Arlington
First Place
Mt. Tahoma
First Place
Mt. Spokane
First Place
Mountain View
First Place
Monroe
First Place
Garfield
First Place
Ferndale
First Place
Eastside Catholic
First Place
Bellevue
First Place
Auburn Riverside
First Place
O'Dea
First Place
Ridgeline
First Place
Yelm
Copyright rSchoolToday/VNN