Return to IndexLogin

2023 District 3/4 4A Girls Soccer
Saturday, October 28 - Saturday, November 4

Public View   View:
 
November 4
November 2
October 31
October 28
October 31
November 2
 
 
         
14 Bellarmine 0
#1 Starfire
Oct. 28, 3:00pm
11 Kennedy Catholic 2
Loser Out
      
              
Winner AND Loser of Game #17, Losers of Games #13 and #14 and Winners of Games #15, #16 and #18 advance to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament Bracket.
              
      
W1 vs. L2
11 Kennedy Catholic 2
#9 French Field
Oct. 31, 6:00pm
6 Kentridge 4
Loser Out
       
             
             
        
6 Kentridge 0
#2 Curtis HS Viking Stadium
Oct. 28, 6:00pm
3 Curtis 1
Loser to #9
     
              
             
test

DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and game results.

   
7 Rogers (Puyallup) 0
#15 Mt. Tahoma HS
Nov. 2, 5:00pm
6 Kentridge 6
Winner to State,
Loser to #18
          
             
             
        
15 Union 1
#3 Ingersoll Stadium
Oct. 28, 1:00pm
10 Olympia 3
Loser Out
  
3 Curtis 0
#13 Federal Way Memorial Field
Oct. 31, 7:00pm
2 Tahoma 2
Loser to State
  
            
            
      
W3 vs. L4
10 Olympia 0
#10 Art Crate Field
Oct. 31, 6:00pm
7 Rogers (Puyallup) 3
Loser Out
      
             
             
        
7 Rogers (Puyallup) 1
#4 Tahoma HS
Oct. 28, 6:00pm
2 Tahoma 2
Loser to #10
      
              
              
L 15 vs. L16
9 Skyview 1
#18 George Nordi Field at Mt. Tahoma HS
Nov. 4, 2:00pm
7 Rogers (Puyallup) 2
Winner to State,
Loser Out
              
              
              
        
13 Mount Rainier 1
#5 Art Crate Field
Oct. 28, 1:00pm
12 Graham Kapowsin 2
Loser Out
     
1st/2nd
2 Tahoma 0
#17 Curtis HS Viking Stadium
Nov. 2, 7:00pm
1 Sumner 1
Both Teams to State
             
             
      
W5 vs. L6
12 Graham Kapowsin 1
#11 Sunset Chevrolet Stadium - Sumner H
Oct. 31, 5:30pm
4 Camas 3
Loser Out
       
             
             
        
5 Puyallup 4
#6 Doc Harris Stadium
Oct. 28, 12:00pm
4 Camas 3
Loser to #11
      
              
              
   
9 Skyview 0
#16 Battle Ground District Stadium
Nov. 2, 7:00pm
4 Camas 2
Winner to State,
Loser to #18
           
              
              
        
16 Emerald Ridge 2
#7 @ Higher Seed
Oct. 28, 2:30pm
9 Skyview 5
Loser Out
  
5 Puyallup 0
#14 Shootout win 5-4
1 Sumner 1
Loser to State
   
             
             
      
W7 vs. L8
9 Skyview 2
#12 Sunset Chevrolet Stadium - Sumner H
Oct. 31, 7:30pm
8 Kentwood 1
Loser Out
       
             
             
        
8 Kentwood 0
#8 Sunset Chevrolet Stadium - Sumner H
Oct. 28, 7:30pm
1 Sumner 2
Loser to #12
      
              
              
               
               
               
                
                
                
                
On to State
First Place
Sumner
Second Place
Tahoma
Third Place
Curtis
Third Place
Puyallup
Fifth Place
Kentridge
Fifth Place
Camas
Seventh Place
Rogers (Puyallup)
Copyright rSchoolToday/VNN