Return to IndexLogin

2022 District 3/4 4A Volleyball
Curtis HS & Curtis JH
Friday, November 11 - Saturday, November 12

Public View   View:
 
November 11
November 11
November 12
November 12
November 12
 
 
Kentwood 0
#1 CJH Main
Nov. 11, 8:00am
Curtis 3
Loser to #13
            
           
Winners AND Losers of Matches #27, #26 and #25 and Winner of Match #28 advance to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament Bracket.
           
  
Curtis 3
#9 CJH
Nov. 11, 6:00pm
Graham Kapowsin 2
Loser to #22
        
          
          
Kentridge 0
#2 CHS Main
Nov. 11, 8:00am
Graham Kapowsin 3
Loser to #13
           
          
test

DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and match results.

          
     
Curtis 0
#17 CJH
Nov. 12, 1:00pm
Mount Rainier 3
Loser to #26
     
          
          
Skyview 1
#3 CJH Auxiliary
Nov. 11, 8:00am
Emerald Ridge 3
Loser to #14
          
          
          
  
Emerald Ridge 0
#10 CHS
Nov. 11, 6:00pm
Mount Rainier 3
Loser to #21
         
           
           
Union 0
#4 CJH Main
Nov. 11, 10:00am
Mount Rainier 3
Loser to #14
           
           
           
        
Mount Rainier 0
#27 CHS
Nov. 12, 7:00pm
Puyallup 3
Both Teams to State
   
           
           
Olympia 0
#5 CHS Main
Nov. 11, 10:00am
Kennedy Catholic 3
Loser to #15
           
           
           
  
Kennedy Catholic 1
#11 CJH
Nov. 11, 8:00pm
Camas 3
Loser to #20
         
           
           
Rogers (Puyallup) 0
#6 CJH Auxiliary
Nov. 11, 10:00am
Camas 3
Loser to Gm #15
           
           
           
     
Camas 0
#18 CHS
Nov. 12, 1:00pm
Puyallup 3
Loser to #26
      
           
           
Bellarmine 3
#7 CJH Main
Nov. 11, 12:00pm
Tahoma 2
Loser to #16
           
           
           
  
Bellarmine 0
#12 CHS
Nov. 11, 8:00pm
Puyallup 3
Loser to #19
     
L17 vs. L18
Curtis 3
#26 CHS
Nov. 12, 5:00pm
Camas 1
Both Teams to State
   
          
          
South Kitsap 0
#8 CHS Main
Nov. 11, 12:00pm
Puyallup 3
Loser to #16
          
          
          
            
            
            
   
L1 vs. L2
Kentwood 3
#13 CJH
Nov. 11, 2:00pm
Kentridge 0
Loser Out
         
     
W13 vs. L12
Kentwood 2
#19 CJH
Nov. 12, 9:00am
Bellarmine 3
Loser Out
      
           
           
       
Bellarmine 0
#23 CJH
Nov. 12, 3:00pm
Kennedy Catholic 3
Loser to #28
   
          
   
L3 vs. L4
Skyview 3
#14 CHS
Nov. 11, 2:00pm
Union 1
Loser Out
       
     
W14 vs. L11
Skyview 0
#20 CHS
Nov. 12, 9:00am
Kennedy Catholic 3
Loser Out
     
          
          
          
Kennedy Catholic
#25 CJH
Nov. 12, 5:00pm
Graham Kapowsin
Both Teams to State
          
   
L5 vs. L6
Olympia 3
#15 CJH
Nov. 11, 4:00pm
Rogers (Puyallup) 0
Loser Out
       
     
W15 vs. L10
Olympia 3
#21 CJH
Nov. 12, 11:00am
Emerald Ridge 2
Loser Out
     
          
          
       
Olympia 0
#24 CHS
Nov. 12, 3:00pm
Graham Kapowsin 3
Loser to #28
   
          
   
L7 vs. L8
Tahoma 3
#16 CHS
Nov. 11, 4:00pm
South Kitsap 0
Loser Out
       
     
W16 vs. L9
Tahoma 0
#22 CHS
Nov. 12, 11:00am
Graham Kapowsin 3
Loser Out
     
          
         
L23 vs. L24
Bellarmine 1
#28 CJH
Nov. 12, 6:30pm
Olympia 3
Winner to State,
Loser Out
          
          
           
            
Copyright rSchoolToday/VNN