|
Friday, February 28, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#6 | 6:00 PM Sammamish HS |
Juanita 57 @Seattle Prep. 85 |
Seattle Prep. to #10 | Out | |
#2 | 8:00 PM Rogers HS (Puy) |
Lincoln 58 @Bethel 67 |
Bethel to #16 | Lincoln to #10 | |
#4 | 8:00 PM University HS (Spok) |
Shorecrest 49 @Mt Spokane 78 |
Mt Spokane to #13 | Shorecrest to #11 | |
Saturday, February 29, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#3 | 12:00 PM Shorewood HS |
Lake Washington 32 @Arlington 56 |
Arlington to #15 | Lake Washington to #9 | |
#1 | 12:00 PM Sammamish HS |
Kennewick 56 @Eastside Catholic 80 |
Eastside Catholic to #14 | Kennewick to #12 | |
#5 | 4:00 PM Sammamish HS |
Prairie 29 @Garfield 78 |
Garfield to #12 | Out | |
#7 | 6:00 PM Issaquah HS |
Hudson's Bay 55 @Meadowdale 49 |
Hudson's Bay to #9 | Out | |
#8 | 8:00 PM Tumwater HS |
Silas 35 @Capital 59 |
Capital to #11 | Out | |
Wednesday, March 4, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#9 | 3:45 PM Tacoma Dome |
Hudson's Bay 40 @Lake Washington 57 |
Lake Washington to #13 | Out | |
#10 | 5:30 PM Tacoma Dome |
Seattle Prep. 43 @Lincoln 36 |
Seattle Prep. to #14 | Out | |
#11 | 7:15 PM Tacoma Dome |
Capital 34 @Shorecrest 51 |
Shorecrest to #15 | Out | |
#12 | 9:00 PM Tacoma Dome |
Garfield 62 @Kennewick 49 |
Garfield to #16 | Out | |
Thursday, March 5, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#13 | 3:45 PM Tacoma Dome |
Lake Washington 48 @Mt Spokane 45 |
Lake Washington to #19 | Mt Spokane to #17 | |
#14 | 5:30 PM Tacoma Dome |
Seattle Prep. 48 @Eastside Catholic 52 |
Eastside Catholic to #19 | Seattle Prep. to #17 | |
#15 | 7:15 PM Tacoma Dome |
Shorecrest 49 @Arlington 50 |
Arlington to #20 | Shorecrest to #18 | |
#16 | 9:00 PM Tacoma Dome |
Garfield 55 @Bethel 41 |
Garfield to #20 | Bethel to #18 | |
Friday, March 6, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#17 | 12:15 PM Tacoma Dome |
Mt Spokane 48 @Seattle Prep. 32 |
Mt Spokane to #21 | Out | |
#18 | 2:00 PM Tacoma Dome |
Shorecrest 30 @Bethel 40 |
Bethel to #21 | Out | |
#19 | 7:15 PM Tacoma Dome |
Lake Washington 62 @Eastside Catholic 49 |
Lake Washington to #23 | Eastside Catholic to #22 | |
#20 | 9:00 PM Tacoma Dome |
Arlington 36 @Garfield 53 |
Garfield to #23 | Arlington to #22 | |
Saturday, March 7, 2020 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#21 | 9:30 AM Tacoma Dome |
Mt Spokane 61 @Bethel 45 |
Fourth Place | Sixth Place | |
#22 | 1:00 PM Tacoma Dome |
Eastside Catholic 57 @Arlington 61 |
Third Place | Fifth Place | |
#23 | 9:00 PM Tacoma Dome |
Lake Washington 41 @Garfield 55 |
First Place | Second Place |
1 | Seed 1 | Eastside Catholic |
2 | Seed 2 | Bethel |
3 | Seed 3 | Arlington |
4 | Seed 4 | Mt Spokane |
5 | Seed 5 | Shorecrest |
6 | Seed 6 | Lake Washington |
7 | Seed 7 | Lincoln |
8 | Seed 8 | Kennewick |
9 | Seed 9 | Garfield |
10 | Seed 10 | Seattle Prep. |
11 | Seed 11 | Meadowdale |
12 | Seed 12 | Capital |
13 | Seed 13 | Silas |
14 | Seed 14 | Hudson's Bay |
15 | Seed 15 | Juanita |
16 | Seed 16 | Prairie |