|
Saturday, May 4, 2019 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
C | 1:00 PM Auburn Mtnview HS |
Bellarmine 10 @Auburn Riverside 0 |
Bellarmine to #3 | Out | |
A | 4:00 PM Curtis HS |
Emerald Ridge 5 @Kentwood 4 |
Emerald Ridge to #1 | Out | |
B | 5:30 PM RAC |
Todd Beamer 4 @Union 1 |
Todd Beamer to #5 | Out | |
Tuesday, May 7, 2019 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#1 | 4:00 PM Auburn HS |
Emerald Ridge 0 @Kentlake 2 |
Kentlake to #9 | Out | |
#3 | 4:00 PM Heritage Park |
Bellarmine 2 @Skyview 6 |
Skyview to #10 | Out | |
#5 | 4:00 PM Bellarmine Prep HS |
Todd Beamer 4 @Curtis 9 |
Curtis to #11 | Out | |
#7 | 4:00 PM Art Wright Field |
Olympia 7 @Kentridge 2 |
Olympia to #12 | Out | |
#2 | 7:00 PM Auburn HS |
South Kitsap 2 @Tahoma 3 |
Tahoma to #13 | South Kitsap to #9 | |
#4 | 7:00 PM Heritage Park |
Kennedy Catholic 1 @Puyallup 4 |
Puyallup to #13 | Kennedy Catholic to #10 | |
#8 | 7:00 PM Art Wright Field |
Enumclaw 0 @Federal Way 10 |
Federal Way to #14 | Enumclaw to #12 | |
#6 | 7:00 PM Propstra Stadium |
Auburn Mountainview 1 @Camas 3 |
Camas to #14 | Auburn Mountainview to #11 | |
Wednesday, May 8, 2019 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#9 | 4:00 PM Heritage Park |
Kentlake 2 @South Kitsap 0 |
Kentlake to #15 | Out | |
#11 | 4:00 PM Art Wright Field |
Curtis 7 @Auburn Mountainview 5 |
Curtis to #16 | Out | |
#10 | 7:00 PM Heritage Park |
Skyview 9 @Kennedy Catholic 2 |
Skyview to #15 | Out | |
#12 | 7:00 PM Art Wright Field |
Olympia 15 @Enumclaw 2 |
Olympia to #16 | Out | |
Saturday, May 11, 2019 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#15 | 10:00 AM Heritage Park |
Kentlake 2 @Skyview 5 |
Skyview to #17 | Kentlake to #18 | |
#13 | 10:00 AM Art Wright Field |
Tahoma 4 @Puyallup 5 |
Puyallup to #20 | Tahoma to #19 | |
#16 | 1:00 PM Heritage Park |
Curtis 6 @Olympia 7 |
Olympia to #17 | Curtis to #18 | |
#14 | 1:00 PM Art Wright Field |
Camas 8 @Federal Way 7 |
Camas to #20 | Federal Way to #19 | |
#18 | 4:00 PM Heritage Park |
Kentlake 1 @Curtis 3 |
Seventh Place | Out | |
#19 | 4:00 PM Art Wright Field |
Tahoma 1 @Federal Way 5 |
Third Place | Fourth Place | |
#17 | 7:00 PM Heritage Park |
Skyview 11 @Olympia 3 |
Fifth Place | Sixth Place | |
#20 | 7:00 PM Art Wright Field |
Puyallup 6 @Camas 10 |
Champion | Second Place |
1 | NPSL #5 | Enumclaw |
2 | SPSL #2 | South Kitsap |
3 | NPSL #4 | Kennedy Catholic |
4 | SPSL #5 | Emerald Ridge |
5 | SPSL #6 | Bellarmine |
6 | SPSL #3 | Curtis |
7 | SPSL #11 | |
8 | NPSL #1 | Federal Way |
9 | GSHL #1 | Camas |
10 | GSHL #2 | Skyview |
11 | NPSL #3 | Auburn Mountainview |
12 | SPSL #4 | Olympia |
13 | NPSL #7 | Kentridge |
14 | NPSL #2 | Tahoma |
15 | SPSL #10 | |
16 | SPSL #1 | Puyallup |
17 | NPSL #6 | Kentlake |
18 | NPSL #7 | Kentridge |
19 | NPSL #8 | Todd Beamer |
20 | NPSL #10 | Kentwood |
21 | GSHL #3 | Union |
22 | NPSL #9 | Auburn Riverside |